Przejdź do treści

Historia

Firma MATSERWIS jest producentem stali zimnowalcowanej do zbrojenia betonu w gatunku B500A klasy AIII N w postaci mat zbrojeniowych, prętów i drutu.

Firma MATSERWIS Sp. z o.o. będąca sukcesorką Zakładów Wyrobów Metalowych S.A. w Sławkowie, która to firma szczyciła się ponad 140-letnią tradycją przetwórstwa stalowego. Początki istnienia fabryki sięgają 1868 roku,  od tego czasu firma nieprzerwanie specjalizowała się w produkcji wyrobów z drutu.

Lata historii, okres trudnych lat wojennych kryzysu gospodarczego lat 30-tych, okupacji spowodowały, iż dzieje zakładów pełne są zmian i przeobrażeń.

Przekształcenia następujące w czasie działalności dotyczyły nazewnictwa zakładów oraz poszerzaniu lub zawężaniu profilu działalności.

Dnia 1 października 1994 roku z przedsiębiorstwa państwowego Zakłady Wyrobów Metalowych stały się Spółką Skarbu Państwa, a we wrześniu 1995 r. akcje wniesione zostały do Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Fortuna.

Od roku 1999 roku udziałowcami ZWM S A w Sławkowie stały się firmy wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Poland Alloys.

U schyłku roku 2010 nastąpiło kolejne przekształcenie właścicielskie i majątek produkcyjny został wniesiony do firmy MATSERWIS Sp. z o.o.